Wandelen in de bossen en natuurgebieden van Europa vraagt goede wandelkaarten en gidsen voor wie rustig, veilig en gericht op pad wil. Deze themapagina bundelt Europese boswandelingen, natuurparken en stille wandelregio’s met passende kaarten en wandelgidsen. Ontdek wandelkaarten en wandelgidsen voor bossen, nationale parken en natuurgebieden in Europa bij Bibliotrek.

Regio
Reeks/Serie:
De Balkan staten
De Franse Regio's
De Nederlandse Regio's
De Scandinavische Landen
 

De mooiste bossen en natuurgebieden om te voet te verkennenDe mooiste bossen en natuurgebieden om te voet te verkennen

De mooiste bossen en natuurgebieden om te voet te verkennen,

Een wandelkaart blijft de basis voor wie bossen en nationale parken in Europa wil ontdekken. In gebieden zoals het Zwarte Woud, de Utrechtse Heuvelrug, de Hoge Venen of het Gran Paradiso Nationaal Park lopen vaak meerdere paden, lokale routes, langeafstandstrajecten en verbindingswegen door elkaar. Een goede kaart toont wat een telefoon vaak pas toont wanneer het al te laat is: reliëf, zijpaden, dorpen, bossen, waterlopen en logische ontsnappingsroutes.

Voor bosrijke wandelgebieden zijn kaarten extra nuttig. In de Utrechtse Heuvelrug wandelt u bijvoorbeeld rond Doorn, Rhenen, Amerongen, de Kaapse Bossen en de Grebbeberg. In het Zwarte Woud zijn routes zoals de Westweg, trajecten rond de Titisee, Feldberg, Baiersbronn en het noordelijke Schwarzwald populair bij wandelaars. Wie naar de Hoge Venen trekt, kijkt beter vooraf naar routes rond Botrange, Baraque Michel, Signal de Botrange en de GR573. Daar is oriënteren soms net iets meer dan “links bij de boom”, aangezien er nogal veel bomen zijn.

Ook in Frankrijk en Italië maken wandelkaarten het verschil. In de Pyreneeën zijn Gavarnie, Cauterets, Pont d’Espagne en de Cirque de Gavarnie bekende namen. In Gran Paradiso vindt u routes rond Cogne, Valsavarenche, Valnontey en Colle del Nivolet. Met de juiste wandelkaart kiest u sneller een haalbare route, ziet u hoogteverschillen vooraf en plant u uw tocht met meer zekerheid.

Rijen per pagina:Sorteren:
Wandelkaart 03 Hautes Fagnes - Hoge Venen - Mini-Ardenne
€ 11,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (4) stuks

Mini-Planète / Ardenne

Wandelkaart 03 Hautes Fagnes - Hoge Venen - Mini-Ardenne • 9782390160021

Door: Mini-Planète / Ardenne – Gepubliceerd: 15 maart 2021

Wandelkaart 3 - Hautes Fagnes Ardennen - Mini-Ardenne Productomschrijving: De wandelkaarten van Mini-Ardenne zijn volledig nieuw en op schaal 1/25000. De kaarten doen u lopen in een netwerk van honderden kilometers aan wandel-, fiets- en ruiterspaden. Door het gebruik van knooppunten (elk knooppunt is gelinkt aan een plaats), kunnen zowel de beginnende als de gevorderde wandelaars de Arden…

Fietskaart 18 De Hoge Venen - Oostkantons - Sportoena
€ 8,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Fietskaart 18 De Hoge Venen - Oostkantons - Sportoena • 9789078976080

Door: Sportoena – Gepubliceerd: 21 juni 2007

Fietskaart 18 - De Hoge Venen- Oostkantons & Noordeifel Productomschrijving: Fietskaart van de Hoge Venen, de Oostkantons en de Noordeifel, waar routes en vrijetijdsinformatie zijn op aangetekend. Ze zijn ook geschikt voor GPS-coördinatie.  De overgrote meerderheid van deze reeks kaarten beslaanNnederland en België, en zijn trouwens uiterst geschikt voor fietsers van alle leeftijden.  De n…

Klimgids - Fontainebleau fun bloc - Jingo Wobly
Dit artikel behoort tot onze best verkochte artikelen!
€ 40,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Jingo Wobbly Publishing

Klimgids - Fontainebleau fun bloc - Jingo Wobly • 9781873665152

Door: Jingo Wobbly Publishing – Gepubliceerd: 1 april 2012

Klimgids - Fontainebleau fun bloc Productomschrijving: Fontainebleau Fun Bloc is een nieuwe foto topo stijl gids naar de beste gebieden van het bos. Dit is een unieke stijl, waarin meer dan 1600 foto topos staan, die de erkenning van de problemen zeer eenvoudig maken, met inbegrip van elk probleem in een gebied 1a tot 8c. Dit boek doet beroep op elk niveau van klimmer, en met name groepen …

Wandelkaart 2503 Jotunheimen Aust Oppland - Nordeca AS
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2503 Jotunheimen Aust Oppland - Nordeca AS • 7046660025031

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2022

Wandelkaart Jotunheimen Aust- Oppland - Nordeca Productomschrijving: Jotunheimen National Park is een Noors park dat centraal is gelegen in het berggebied Jotunheimen in Oppland en Sogn og Fjordane. De nationale serie wandelkaarten bestaat uit ongeveer 200 kaarten, die de meest populaire wandelgebieden van Noorwegen aandoen. De wandelkaarten werden gepubliceerd in samenwerking met de Noors…

Wandelkaart 2558 Hardangervidda NP - Nordeca AS
Dit artikel behoort tot onze best verkochte artikelen!
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2558 Hardangervidda NP - Nordeca AS • 7046660025581

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2025

Wandelkaart Hardangervidda NP - Nordeca Productomschrijving: Hardangervidda is een Noors Nationaal park & bergplateau gelegen in de graafschappen Buskerud, Telemark & Hordaland. Door Haukelifjell gedefinieerd tegen Setesdalsheiene in het zuiden. De nationale serie wandelkaarten bestaat uit ongeveer 200 kaarten, die de meest populaire wandelgebieden van Noorwegen aandoen. De wandelkaarten w…

Fietskaart 12 Aachen-Aken & Hoge Venen - Sportoena
€ 8,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Fietskaart 12 Aachen-Aken & Hoge Venen - Sportoena • 9789078976028

Door: Sportoena – Gepubliceerd: 21 juni 2007

Fietskaart 12 - Aachner Land Aken & Hoge Venen Productomschrijving: Fietskaart over de Hoge Venen, meerbepaald, Aachner Land Aken te België, waar routes en vrijetijdsinformatie zijn op aangetekend. Ze zijn ook geschikt voor GPS-coördinatie. De overgrote meerderheid van deze reeks kaarten beslaan Nederland en België, en zijn trouwens uiterst geschikt voor fietsers van alle leeftijden. De na…

Wandelkaart 2659 Hardangervidda Vest- Nordeca AS
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2659 Hardangervidda Vest- Nordeca AS • 7046660026595

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2018

Wandelkaart Hardangervidda Vest- BUskerud - Nordeca Productomschrijving: Hardangervidda is een Noors Nationaal park & bergplateau gelegen in de graafschappen Buskerud, Telemark & Hordaland. Door Haukelifjell gedefinieerd tegen Setesdalsheiene in het zuiden. De nationale serie wandelkaarten bestaat uit ongeveer 200 kaarten, die de meest populaire wandelgebieden van Noorwegen aandoen. De…

Wandelkaart 2505 Jotunheimen NP Vest - Sogn og Fjordane
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2505 Jotunheimen NP Vest - Sogn og Fjordane • 7046660025055

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2022

Wandelkaart Jotunheimen NP Vest- Sogn og Fjordane - Nordeca Productomschrijving: Jotunheimen National Park is een Noors park dat centraal is gelegen in het berggebied Jotunheimen in Oppland en Sogn og Fjordane. De nationale serie wandelkaarten bestaat uit ongeveer 200 kaarten, die de meest populaire wandelgebieden van Noorwegen aandoen. De wandelkaarten werden gepubliceerd in samenwerking …

Wandelkaart 2716 Rondane NP- Hedmark & Oppland - Nordeca AS
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2716 Rondane NP- Hedmark & Oppland - Nordeca AS • 7046660027165

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2018

Wandelkaart Rondane NP- Hedmark & Oppland - Nordeca Productomschrijving: Rondane National Park is een Noorse nationaal park gelegen in een hoogland gebied in Hedmark en Oppland, tussen Gudbrandsdalen en Atndalen. Deze plaatsnamen bevinden zich op de kaart: Alvdal, Atna, Atndalen, Atnsjøen, Dale, Dombå, Dovre, Dovrefjell, einde, Fokstugu Fjellstue, Folla, Folldal, Folldalen, Frya, Grimsdale…

Wandelkaart 371 Eifel National Park - Publipress
€ 8,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Wandelkaart 371 Eifel National Park - Publipress • 9783747303719

Door: Publicpress Publikationsgesellschaft mbH – Gepubliceerd: 1 maart 2019

Wandelkaart 371- Eifel National Park Productomschrijving: Het Nationaal Park Eifel is het 14e Nationale park van Duitsland en het enige van Noordrijn-Westfalen. Het ligt in het noorden van de Eifel, tussen Nideggen in het noorden en Gemünd in het zuiden, en de Belgische grens in het westen.  Het gebied is ca. 10.700 ha groot, en is heel bekend voor zijn prachtige natuur. Met als gevolg uit…

Wandelkaart Hoge Venen Nationaal Park - NGI
Dit artikel behoort tot onze best verkochte artikelen!
€ 10,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nationaal Geografisch Instituut

Wandelkaart Hoge Venen Nationaal Park - NGI • 9789462356856

Door: Nationaal Geografisch Instituut – Gepubliceerd: 8 april 2025

Hoge Venen Nationaal Park - NGI Productomschrijving:  Een wandelkaart die hoog nodig is voor deze locatie, een kaart die de wandelroutes aantoont, in de plaats dat je moet afgaan op de kaart kiosk die er staan aan de start van elke toegang tot het park. Je kunt er gemakkelijk verloren lopen zonder kaart. We weten er alles van, we maakten het zelf aan de levende lijve mee. We zouden 12 km g…

Wandelkaart Triglav NP - Kranjska Gora & Planica - F&B
€ 12,95
incl. BTW
Lees meer
Freytag-Berndt und Artaria KG

Wandelkaart Triglav NP - Kranjska Gora & Planica - F&B • 9783707904949

Door: Freytag-Berndt und Artaria KG – Gepubliceerd: 1 juli 2018

Wandelkaart Triglav NP- Kranjska Gora- Planica & Bled - F&B Productomschrijving: Wandelkaart van Triglav Nationaal Park, Kranjska Gora, Planica en Bled te Oostenrijk, waar fietsroutes, wandelroutes en vrije-tijds info zijn op aangetekend. Deze kaarten van Freytag & Berndt, zijn kwalitatief in hun sectie, en duurzaam  gemaakt. Hierop vindt u wat u zoekt. Deze kaarten zijn ook geschikt voor …

Fietskaart ADFC Regionalkarte Eifel & Mosel - ADFC
€ 11,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

BVA Bikemedia

Fietskaart ADFC Regionalkarte Eifel & Mosel - ADFC • 9783969901496

Door: BVA Bikemedia – Gepubliceerd: 1 april 2023

Fietskaart Eifel & Mosel - ADFC Productomschrijving: Gedetailleerde fietskaart van populaire regio's in Duitsland: Eifel / Mosel - Ideaal voor dagtochten en weekendtrips - Met suggesties voor dagtochten - Weerbestendig en scheurvast papier - Zeer gedetailleerde kaart met vermelding van verkeersdrukte, het type wegdek, hoogtelijnen en de hellingen dmv 1 of 2 pijlen - GPX tracks …

Fietskaart 19 Zuid Eifel & Luxemburg Noord - Sportoena
€ 8,95
incl. BTW
Lees meer

Fietskaart 19 Zuid Eifel & Luxemburg Noord - Sportoena • 9789078976097

Door: Sportoena – Gepubliceerd: 21 juni 2007

Zuideifel en de Ardennen van noordelijk Luxemburg Productomschrijving: Fietskaart van de kaartenmaker Sportoena die de Zuideifel en de Ardennen van Noordelijk Luxemburg beslaat: Clervaux, Diekirch, Bitburg, Houffalize, Kyllburg, Vianden, Waxweiler, waar routes en vrijetijdsinformatie zijn op aangetekend. Ze zijn ook geschikt voor GPS-coördinatie. De overgrote meerderheid van deze reeks kaa…

Fietskaart 33 Eifel Oost & Eifel Vulkaan - Sportoena
€ 10,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (2) stuks

Fietskaart 33 Eifel Oost & Eifel Vulkaan - Sportoena • 9789078976349

Door: Sportoena – Gepubliceerd: 1 juni 2009

Eifel Oost & Eifel Vulkaan - Fietsroute Ntw. Productomschrijving: Fietskaart van vulkaneifel en Osteifel, Eifel, Koblenz, Cochem, waar routes en vrijetijdsinformatie zijn op aangetekend. Ze zijn ook geschikt voor GPS-coördinatie.  De overgrote meerderheid van deze reeks kaarten beslaan Nederland en België, en zijn trouwens uiterst geschikt voor fietsers van alle leeftijden.  De natuur is n…

Wandelkaart Snowdonia NP North - Harvey maps
€ 26,95
incl. BTW
Lees meer
HARVEY MAPS

Wandelkaart Snowdonia NP North - Harvey maps • 9781851374724

Door: HARVEY MAPS – Gepubliceerd: 1 december 2024

Wandelkaart Snowdonia North - Harvey maps Productomschrijving: Deze kaarten bieden duidelijke, gedetailleerde informatie. Sir Chris Bonington. Van belangrijke bergen op één enkele kaart van Snowdonia, afgedrukt op polyethyleen - duurzaam, scheurbestendige en 100% waterdicht. Gemaakt in samenwerking met de British Council van het alpinisme. Minder dan de helft van het gewicht van een geplas…

Wandelkaart 2417 OT(R) Forêt de Fontainebleau - IGN
€ 19,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Institut Géographique National

Wandelkaart 2417 OT(R) Forêt de Fontainebleau - IGN • 9782758552154

Door: Institut Géographique National – Gepubliceerd: 7 juni 2022

Wandelkaart Forêt de Fontainebleau & Forêt des Trois Pignons Productomschrijving: Fontainebleau is een stad in het Franse departement Seine-et-Marne. Fontainebleau staat bekend om het Kasteel van Fontainebleau en om het omringende bos, het Fôret de Fontainebleau. Deze kaart omvat de bossen van Fontainebleau en van des Trois Pignons. De locatie van Fontainebleau is in bijna gans europa geke…

Wandelkaart 186 Picos de Europa PN & Cordillera Cantabrica
€ 14,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (2) stuks

Editorial Alpina S.L.

Wandelkaart 186 Picos de Europa PN & Cordillera Cantabrica • 9788480909617

Door: Editorial Alpina S.L. – Gepubliceerd: 16 mei 2023

Wandelkaart Picos de Europa Parco nationale - Ed. Alpina Productomschrijving: Deze gloednieuwe wandelkaart omvat het Nationaal Park Picos de Europa gelegen in de regio's Asturië, León & Cantabrië. Topografische kaart op schaal 1/50.000 met informatie van wandel- en natuurbelang: gemarkeerde paden (GR's, PR's en SL), paden, grotten, natuurlijk en cultureel erfgoed. Engelse omschrijivng:…

Wandelgids Ardennen & Hoge Venen - 50 wandelingen - Elmar
Dit artikel behoort tot onze best verkochte artikelen!
€ 19,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (2) stuks

Elmar Uitgeverij

Wandelgids Ardennen & Hoge Venen - 50 wandelingen - Elmar • 9789038929262

Door: Elmar Uitgeverij – Gepubliceerd: 5 december 2025
Auteur(s): Elmar Editions, Mathieu Klos

Wandelgids Ardennen & Hoge Venen - Elmar Productomschrijving: 50 uitgelezen wandelingen in de Belgische Ardennen en in de Hoge Venen, in het hoge moeras ten westen van de Eifel en langs de valleien van de Warche, de Ourthe, de Semois, de Lesse en de Maas. De Ardennen zijn met recht een populaire wandelbestemming: tot een hoogte van 700 meter verheft zich dit landschap, met hoogvenen, u…

Fietstourkaart Eifel Nord - Estenbauer
€ 7,95
incl. BTW
Lees meer
Esterbauer

Fietstourkaart Eifel Nord - Estenbauer • 9783850002875

Door: Esterbauer – Gepubliceerd: 14 mei 2019

Fietskaart NRW06 - Radkarte Eifel Nord - Bikeline Omvat: Aachen, Düren, Eupen, Ahr, Erft, Rur, Zülpicher Börde & Hohes Venn (Hoge Venen) Productomschrijving: Met deze bikeline® fietskaart over het noorden van de Eifel regio net voorbij de Belgische grens, heeft u een kaart speciaal voor fietsers in handen. De kaart is gemaakt, op schaal 1: 75.000 met1 cm dat overeen komt met 750 meter …

Fietskaart 32 Eifel Noord & Keulense Rijnland - Sportoena
€ 10,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Fietskaart 32 Eifel Noord & Keulense Rijnland - Sportoena • 9789078976004

Door: Sportoena – Gepubliceerd: 1 juni 2009

Eifel Noord & Keulense Rijnland - Fietsroute Ntw. Productomschrijving: Fietskaart van het Keulense Rheinland - Keulen, Bonn, Koblenz, Voor-Eifel met het nationaal Park Rheinland, waar routes en vrijetijdsinformatie zijn op aangetekend. Ze zijn ook geschikt voor GPS-coördinatie.  De overgrote meerderheid van deze reeks kaarten beslaan Nederland en België, en zijn trouwens uiterst geschikt v…

Wandelkaart 165 Harzer- Hexen & Stieg- Publipress
€ 13,95
incl. BTW
Lees meer

Wandelkaart 165 Harzer- Hexen & Stieg- Publipress • 9783899201659

Door: Publicpress Publikationsgesellschaft mbH – Gepubliceerd: 1 april 2017

Wandelkaart 165 - Harzer- Hexen & Stieg Productomschrijving: De Harzer Hexenstieg wandelkaart is een ideale metgezel voor wandelaars die ervoor kiezen, de Harzer Hexenstieg als een wandelpad te nemen. Met zijn praktische Leporello-stijl kunt u de populaire wandelweg in afzonderlijke secties ontdekken. Naast de hoofdroute zijn ook de brocken bypass Braunlage en de zuidelijke route tot de da…

Fietskaart & wandelkaart 516 Am Eifelsteig- Publipress
€ 16,95
incl. BTW
Lees meer

Fietskaart & wandelkaart 516 Am Eifelsteig- Publipress • 9783899205169

Door: Publicpress Publikationsgesellschaft mbH – Gepubliceerd: 1 februari 2019

Fietskaart & wandelkaart 516 - Am Eifelsteig- Publipress Productomschrijving: Deze gedetailleerde wandelkaart beschrijft de wandel- en fietroutes van 313 km lengte van Aachen naar Trier, maar ook enkele mogelijke alternatieve routes. Beschreven met veel praktische informatie en bezienswaardigheden onderweg. Erg handig uitgevoerd in water- en scheurvast plastic en in een praktisch uitklapfo…

Wandelkaart 2523 Rondane Nord- Hedmark & Oppland - Nordeca
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2523 Rondane Nord- Hedmark & Oppland - Nordeca • 7046660025239

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2025

Wandelkaart Rondane Nord- Hedmark & Oppland - Nordeca Productomschrijving: Het Rondane National Park is een Noorse nationaal park gelegen in een hoogland gebied in Hedmark en Oppland, tussen Gudbrandsdalen en Atndalen. De nationale serie wandelkaarten bestaat uit ongeveer 200 kaarten, die de meest populaire wandelgebieden van Noorwegen aandoen. De wandelkaarten werden gepubliceerd in samen…

Wandelkaart 2521 Rondane Sør- Hedmark & Oppland - Nordeca AS
€ 28,95
incl. BTW
Lees meer

voorraad (1) stuk

Nordeca AS (Nordic Maps)

Wandelkaart 2521 Rondane Sør- Hedmark & Oppland - Nordeca AS • 7046660025215

Door: Nordeca AS (Nordic Maps) – Gepubliceerd: 1 januari 2016

Wandelkaart Rondane Sør- Hedmark & Oppland - Nordeca Productomschrijving: Rondane National Park is een Noorse nationaal park gelegen in een hoogland gebied in Hedmark en Oppland, tussen Gudbrandsdalen en Atndalen. Deze plaatsnamen bevinden zich op de kaart: Atnsjøen, Frya, Gudbrandsdalen, Hundorp, Kvam, Ringebu, Rondane National Park, Rondeslottet, Venabygd, Venabygdsfjellet & Vinstra.  …

Van Zwarte Woud tot Hoge Venen: bekende wandelgebieden in EuropaVan Zwarte Woud tot Hoge Venen: bekende wandelgebieden in Europa

Van Zwarte Woud tot Hoge Venen: bekende wandelgebieden in Europa,

Wandelgidsen geven meer dan een route op papier. Ze helpen bij het kiezen van wandelingen die passen bij uw tijd, conditie en interesse. Dat is vooral nuttig in grote natuurgebieden zoals Abisko National Park, de Calanques, de Pyreneeën of het Zwarte Woud. Elk gebied heeft bekende plekken, maar ook routes waar u zonder voorbereiding makkelijk naast kijkt.

In Abisko loopt de bekende Kungsleden Trail door een ruig landschap van bergen, meren en berkenbossen. Wandelingen naar de Abisko Canyon, langs de Abiskojåkka-rivier of richting Torneträsk geven meteen een ander beeld van Lapland dan een gewone rondwandeling. In het Parc National des Calanques vindt u dan weer kustwandelingen tussen Marseille, Cassis en La Ciotat, met paden naar Calanque d’En-Vau, Calanque de Port-Miou en Calanque de Sugiton. Daar combineert u kalkstenen kliffen, zeezicht en steile paden. Lekker dramatisch, zoals natuur graag doet wanneer mensen denken dat ze alles onder controle hebben.

Ook dichter bij huis blijven wandelgidsen nuttig. De Hoge Venen, de Ardennen, de Veluwezoom, de Drentsche Aa en de Utrechtse Heuvelrug bieden veel routes waar afstand, ondergrond en toegankelijkheid sterk kunnen verschillen. Een wandelgids geeft context: waar start u, hoe zwaar is de tocht, welke dorpen of uitzichtpunten liggen onderweg en welke kaart past erbij?

Voor Bibliotrek werkt dit commercieel sterk. Wie een gids zoekt, wil niet alleen inspiratie. Die wil kopen met vertrouwen. Door routes en gebieden duidelijk te noemen, sluit deze themapagina beter aan bij zoekopdrachten zoals wandelgids Zwarte Woud, wandelkaart Pyreneeën, wandelen Abisko of wandelroutes Hoge Venen.

Wandelkaarten en gidsen voor goed voorbereide natuurtochtenWandelkaarten en gidsen voor goed voorbereide natuurtochten

Wandelkaarten en gidsen voor goed voorbereide natuurtochten,

Europa heeft een brede keuze aan bossen en natuurgebieden voor wandelaars. Sommige regio’s zijn ideaal voor rustige dagtochten. Andere vragen echte wandelervaring. Het mooie is dat al die gebieden een andere zoekintentie aantrekken. Iemand die zoekt naar wandelen in het Zwarte Woud wil vaak bosroutes, uitzichtpunten en wandelkaarten. Iemand die zoekt naar Gran Paradiso of Pyreneeën denkt sneller aan bergwandelingen, hoogteverschillen en stevige gidsen. Google houdt van duidelijkheid. Mensen soms ook, op hun beste dagen.

In Duitsland blijft het Zwarte Woud een klassieker, met de Westweg, Schluchtensteig, Feldberg, Titisee en de bossen rond Baden-Baden en Baiersbronn. In Nederland trekken de Utrechtse Heuvelrug, Veluwezoom, Drentsche Aa en Montferland veel wandelaars aan die natuur willen combineren met goed bereikbare routes. In België zijn de Hoge Venen, de Ardennen, de Ninglinspo, de Vallei van de Hoëgne en de bossen rond Spa en Malmedy sterke namen voor natuurwandelingen.

Verder naar het zuiden bieden de Pyreneeën, de Calanques en Gran Paradiso elk een compleet ander landschap. Gavarnie en Cauterets staan voor bergdalen en watervallen. De Calanques brengen kliffen en blauwe baaien. Gran Paradiso biedt alpiene routes rond Cogne, Valnontey en Valsavarenche. In het noorden spreekt Abisko dan weer wandelaars aan die zoeken naar stilte, Lapland, Kungsleden en bergmeren.

Terug naar boven